معرفی رشته ریاضی فیزیک

معرفی رشته ریاضی فیزیک  دبیرستان

همان‌طور که از اسم این رشته پیداست دروس اصلی و مهم این رشته درس ریاضی و فیزیک است. دانش ریاضی از پیش نیازهای اصلی برای موفقیت در این رشته محسوب می‌شود بنابراین دانش آموزانی که وارد رشته ریاضی و فیزیک می‌شوند باید به درس ریاضی علاقه‌مند باشند و توانایی لازم برای یادگیری مطالب مربوط به این درس را داشته باشند. تجربه نشان می‌دهد دانش آموزانی که بهره هوشی (توانایی ذهنی) بالا و سرعت عمل ذهنی خوبی دارند، موفقیت بیشتری به دست می‌آورند. قدرت تجزیه – تحلیل و تجسم اجسام فضایی (تصور اشکال و اجسام در ذهن) از دیگر توانایی‌های لازم برای توفیق در این رشته می‌باشد

انتخاب رشته در پایه نهم در سه شاخه علوم نظری، کار و دانش و فنی و حرفه ای اتجام خواهد پذیرفت و در پایه دهم دانش آموز می تواند براساس شاخه ای که انتخاب نموده، رشته مورد نظر را انتخاب نماید دانش آموزی که در پایه نهم شاخه یا رشته خود را به صورت قطعی انتخاب می نماید، در پایه دهم تکلیف انتخاب رشته برای همه دانش آموزان مشخص است.

از این رو سعی داریم به معرفی رشته ریاضی فیزیک برای آشنایی بیشتر علاقمندان این رشته بپردازیم.

 اهداف ایجاد رشته ریاضی فیزیک دبیرستان

کسانی که می خواهند در آينده رياضيدان بشوند.
کسانی که قرار است به عنوان دانش آموخته رياضی، نياز صنايع و موسسات گوناگون به رياضيات کاربردی را رفع کنند.
کسانی که قرار است تعليمات عمومی در رياضيات ببينند و به خدمت فرهنگی و تدريس در مدارس اشتغال ورزند.

شرایط ورود به رشته ریاضی دبیرستان

مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از ۴۲ نباشد.
نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب ۳ محاسبه می گردد.
مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل ۲۵۲ باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل رشته باید حداقل ۱۴ باشد.

درس های رشته ریاضی دبیرستان فیزیک در طول تحصیل

عمومی

دین و زندگی ۲ و ۳ ، زبان فارسی ۲ و ۳ ، ادبیات فارسی ۲ و ۳ ، عربی ۲ و ۳ ، زبان خارجه ۲ و ۳ ، جغرافیای عمومی ، تربیت بدنی ۲ ، تاریخ معاصر ایران

اختصاصی

فیزیک ۲ و ۳ ، شیمی ۲ و ۳ ریاضی ۲ هندسه ۱ و ۲ ، جبر و احتمال، حسابان، مبانی کامپیوتر، آمار و مدلسازی

معرفی رشته ریاضی

 دانش آموزان عزیز ،دبیران محترم ،  پدران و مادران گرامی  با انتخاب هوشمندانه دبیرستان غیر دولتی  نگارستان، موفقیت تحصیلی و ورود به دانشگاههای ممتاز دولتی و رشته دلخواه را با شایستگی تمام برای فرزندانتان به ارمغان آورید.
 با تحصیل در دبیرستان غیردولتی نگارستان، آینده  را بدرستی ترسیم کن، تدبیر امروز تو با انتخاب صحیح ، روشنی بخش فردای درخشان توست 


ویژه گی های ممتاز دبیرستان نگارستان.
 
  1.  کادر آموزشی و علمی مشتمل بر دبیران ممتاز و صاحب نظر
  2.  کلاس بندی دانش آموزان  حداکثر  15 نفر در هر کلاس بخ منظور کسب حداکثر بهره وری آموزشی
  3.  مشاوره و هدایت تحصیلی مستمر توسط مشاورین مجرب و دانشجویان ممتاز با رتیه های بالای دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشکده مندسی دانشگاه شیراز
  4. آزمون های طبقه شده روزانه ، هفتگی ، ماهانه و جامع فصلی  به منظور ارتقاء طراز علمی دانش آموزان  و نظارت دائمی در طول دوره سه ساله متوسطه.
  5.  بهره مندی از فضا و موقعیت مناسب به همراه امکانات آموزشی و کمک آموزشی ویژه
  6.  برخورداری دانش آموزان از سایت کامپیوتری مدرسه به منظور اموزش حرفه ای مهارت برنامه نویسی کامپیوتر.
  7.  رزومه قابل توجه کادر آموزشی از تعداد بالای دانش آموزان موفق سنوات قبل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و علوم مهندسی با رتبه های دورقمی و سه رقمی.
  8.  برنامه ریزی حساب شده درسی برای موفقیت در کنکور، از پایه دهم و هماهنگی کامل بین اولیاء و مربیان و مدیریت مدرسه.