درباره ماموسسه آموزشی فرهنگی آفرینش مهر و ماه به شماره ثبت 772 در سال 1382 تاسیس گردید 
این موسسه با هدف مشارکت های مردمی در توسعه فرهنگی کشور با موضوعات ذیل راه اندازی گردیده است.

1- تاسیس و راه اندازی مدارس ابتدایی ، راهنمایی ، متوسطه ، دوره پیش دانشگاهی با رعایت نظام جدید آموزشی
2- راه اندازی کلاس های تقویتی و کنکور و آموزشگاههای آزاد زبان های خارجی
3- راه اندازی کانون های  پرورشی و تربیتی ، صندوق قرض الحسنه، مراکز ورزشی و....


هنرستان پسرانه غیر دولتی نگارستان تحت پوشش  ناحیه 2 آموزش وپرورش شیراز رشته پویانمایی را  برای اولین بار در استان فارس و شهر  شیراز از سال تحصیلی 93-92  راه اندازی  نمود است.
این هنرستان، هر ساله تعدادی را از بین دانش آموزان مستعد و علاقمند به انیمیشن که دارای خلاقیت و  ذوق هنری هستند ثبت نام به عمل آورده و با استفاده از امکانات و تجهیزات مناسب و با بهره گیری از دبیران متخصص با درجات تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به پرورش هنرآموزانی می نماید که با طی مدارج دانشگاهی، در آینده ای نه چندان دور در جایگاه کارگردان فیلم انیمیشن و کارآفرینان هنرمند، چرخه تولید  انیمیشن و فعالیت های هنری وابسته  را  بدست خواهند گرفت و در عرصه های ملی و بین المللی خوش خواهند درخشید.
  فارغ التحصیلان  رشته انیمیشن قادر خواهند بود در استودیو ها و شرکت های فیلمسازی و تولید انیمیشن،  کانون های تبلیغاتی و یا مراکز  تولید انیمیشن همکار صداو سیما  جذب بازار کار شوند  و یا  خود  اقدام به  تاسیس  و راه اندازی  استودیو انیمیشن سازی و فیلم سازی  با مجوز  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایند و در سطح داخل و خارج از کشور به فعالیت گسترده بپردازند.
فارغ التحصیلان رشته انیمیشن می توانند در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد در گرایش تولید و کارگردانی انیمیشن و در مقطع دکترا در داخل و خارج از کشور ادامه تحصیل دهند.

دبیرستان پسرانه غیر دولتی نگارستان تحت پوشش  ناحیه 2 آموزش وپرورش شیراز با بهره گیری از تجارب ارزنده  چندین ساله خود در برگزاری کلاس های تقویتی و کنکور، از سال 1395 اقدام به پذیرش و ثبت نام از دانش آموزان قبولی خرداد پایه نهم با معدل 18 به بالا جهت تحصیل در رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک نمود.
این دبیرستان با برنامه ریزی آموزشی و کادر  بسیار مجرب آموزشی، به سرعت به عنوان یکی از دبیرستانهای مطرح مورد توجه اولیاء و دانش اموزان قرار گرفت و منجر شد مدیران محترم و فهیم مدارس متوسطه دوره اول دانش اموزان مستعد و کوشا را به دبیرستان غیر دولتی نگارستان  هدایت تحصیلی نمایند .
 امید می رود با تشریک مساعی اولیاء و مربیان هر ساله شاهد شکوفایی بهتر و موثرتر  آینده سازان میهن و ایران اسلامی باشیم .